Informace o značkách

auerhahn wilkens zwilling

 

 

 

Auerhahn

auerhahn

Výjimečná estetičnost v ušlechtilé oceli

Od malé stříbrnické manufaktury ve Schwarzwaldu k mezinárodní designérské značce: AUERHAHN se může ohlédnout zpět za úspěšnou životní dráhou. V průběhu svého stočtyřicetiletého trvání si tento tradiční podnik z Altensteigu získal vynikající pověst. Výrobky garantují mimořádnou estetičnost ušlechtilé oceli.

AUERHAHN je jedním z nejstarších a nejvyhlášenějších výrobců příborů na světě. Velmi kvalitní sortiment zahrnuje jídelní, dětské a dárkové příbory.

AUERHAHN oslovuje člověka designem – filozofie firmy zdůrazňuje bezprostřední spojení emocí a výrobku. Příbory a doplňky vyjadřují ambice, cit, zkušenosti, osobitý styl, opravdovost a sebevědomí.

auerhahn vyvoj loga

Filozofie designu

Filozofií firmy Auerhahn, je vytvářet výrobky z vysoce kvalitní ušlechtilé oceli pro zákazníky, pro něž je důležitá kultura moderního stolování a které těší neobyčejné věci. auerhahn

V modelové politice je důsledně sledována cesta trhu. To znamená plnou koncentraci na exkluzivní, nezaměnitelný design a jeho výrobu v tom nejkvalitnějším provedení.

V duchu této jasné premisy vznikly jako reflexe trendů v souladu s aktuálním a uznávaným stylem bydlení v posledních letech úspěšné modely jako např. Silk, Omnia, Mirana, nebo Moto.

Vysoká řemeslná kvalita dodává suverénní tvorbě její nepřekonatelně ušlechtilý šarm. Kvalita, která ani při každodenním používání neztrácí nic ze svého lesku.

Materiál

Nejvyšší kvalita

Příbor musí při každodenním používání něco vydržet. Proto Auerhahn má na kvalitu ta nejpřísnější měřítka. Dobré je prostě jen to nejlepší. Hodnota se projevuje ve vysokých sílách materiálu. Ve firmě Auerhahn začínáme zhotovovat příbory od síly 3.0 mm. Velmi vysoké požadavky klade Auerhahn na zpracování. Hroty vidliček jsou opracovány maximálně čistě a zbroušeny tak, aby šetřily porcelán. Vnitřní strany jsou ještě jednou zvlášť jemně leštěny. Misky lžic jsou mírně zaoblené, koncová část se dodatečně brousí dokulata. Nůž má bezchybný přechod rukojeti a čepele. Ostří je zhotoveno ze speciální, vysoce kvalitní čepelové oceli. Broušené zoubkování zajišťuje optimální a dlouhodobou schopnost krájení. Všechny příborové části, ať už vysoce leštěné nebo matované, se mohou pochlubit bezvadně opracovaným povrchem. Všechny modely jsou rozšířeny o nedůležitější servírovací náčiní a doplňkové díly. auerhahn

Vysoce kvalitní materiál

Všechny příbory a doplňky se ve firmě Auerhahn vyrábějí z vysoce kvalitní ušlechtilé oceli 18/10: Ušlechtilá ocel 18/10 je slitinou tvořenou 18 % chromu, 10 % niklu a 72 % oceli; tento materiál je nerezavějící, naprosto odolný proti umývání v myčce i proti kyselinám, mimořádně robustní, snadno se udržuje a může být matovaný nebo lesklý.

Nože s dutou rukojetí

Nože firmy Auerhahn s nasazenou, kovanou čepelí ve špičkové kvalitě jsou hmotnostně vyvážené, dobře sedí v ruce a bez problému je lze mýt v myčce. Rukojeť nože složená ze dvou částí je svým materiálem, tvarem i provedením přizpůsobena všem ostatním příborovým dílům. Na čepel se používá 17 % chromu, 1,2 % molybdenu a 81,8 % oceli. Čepele nožů jsou kované, speciálně tvrzené a opatřené vroubkovaným broušením, které zaručuje neustálou ostrost a pružnost. Čepel je vsazena do rukojeti nože.

Nože z monobloku

Nože z monobloku se rovněž vyrábějí ze speciální a vysoce kvalitní čepelové oceli a je možné je mýt v myčce. Nože jsou kované a tvrzené v jednom kusu. Výroba těchto nožů je méně nákladná a vyznačuje se velmi slušnou kvalitou (např. HELIX, ICON).

Čepele Auerhahn

Rozhodující pro kvalitu nože je čepel. Kvalitní čepel je kovaná a směrem od hřbetu k břitu se rovnoměrně zužuje. Čepele Auerhahn jsou pružné a odolné proti deformaci. Veškeré nože Auerhahn jsou dodatečně opatřeny jemným vroubkováním, které zajišťuje trvalou schopnost krájení.

Kombinace materiálů

Módní a trendy jsou příbory s umělohmotnými rukojeťmi, např. dětská souprava SMILE. Auerhahn používá vysoce kvalitní ABS plast většinou v kombinaci s jinými materiály, např. s ušlechtilou ocelí. Tato umělá hmota je zaručeně stálobarevná, hygienická, chuťově neutrální a absolutně odolná při umývání v myčce. Nákladný a specializovaný postup zaručuje, že rukojeti z ABS plastu jsou s částmi z ušlechtilé oceli spojeny mimořádně pevně a vodotěsně.

Péče o příbory

Informace a tipy na péči o příbory Auerhahn

Aby váš příbor zůstal stále stejně krásný, a vy jste se z něj mohli dlouho těšit, nabízíme vám několik informací a tipů:

 • Před prvním použitím příbor očistěte.
 • Všechny příbory Auerhahn jsou podle normy RAL-RG 604 udolné vůči mytí v myčce. Používejte pouze kvalitní značkové mycí prostředky a dbejte pokynů na obalech prostředků, abyste vždy docílili perfektního výsledku mytí. Dbejte rovněž pokynů v návodu k použití vaší myčky.
 • Po každém použití příbory očistěte pod tekoucí vodou od hrubých a ulpělých zbytků jídla a nikdy je nenechávejte delší dobu neumyté. Jen tak zamezíte tomu, že ulpělé zbytky jídla materiál nepoškodí.
 • Příbor nikdy nenamáčejte ani nenechávejte delší dobu ležet ve vlhku.
 • Netříděný příbor ukládejte rukojeťmi dolů do koše na příbory, aby se ke špinavým částem příboru snadno dostaly proudy vody. Poškrábání se navíc vyvarujete tím, že různé druhy příboru budete mýt v dostatečné vzdálenosti od sebe. Alternativu koše dnes představuje i zásuvka na příbory. Sem se příbory ukládají tříděné, a proto jsou i šetrněji čištěny.
 • V myčce může při společném umývání příborů s jinými předměty, které nejsou z nerezavějící oceli, dojít k přenosu rzi. Ověřte si prosím, které kusy nádobí používané v domácnosti jsou odolné vůči mytí v myčce, popř. které se smějí v myčce umývat.
 • Perfektního výsledku umytí dosáhnete odděleným používáním regenerační soli, čisticího prostředku a leštidla. V případě multifunkčních tablet musíte počítat s občasnými šmouhami.
 • Regenerační sůl do myčky doplňujte vždycky včas. Do vnitřního prostoru myčky se však nesmí dostat žádný prášek, neboť vyšší koncentrace soli může vyvolat korozi. Po doplnění soli doporučujeme pustit myčku naprázdno.
 • Zabarvení, zaschlé kapičky vody a skvrny od vodního kamene se na příborech objeví zejména tehdy, když v myčce chybí leštidlo a/nebo sůl, anebo když je dávkování leštidla nastaveno na příliš nízkou hodnotu.
 • Dodržujte doporučené dávkování.
 • Po skončení mycího procesu vyjměte příbory co nejdříve z myčky a je-li třeba, osušte je, aby na nich nemohly zaschnout kapičky vody. Pokud to není možné, dveře myčky mírně pootevřete, aby mohla uniknout pára a uvnitř myčky se nezadržovalo vlhko.

 

 

Wilkens

wilkens

Kvalitní příbory a doplňky na prostřený stůl ze stříbra, postříbřené nebo z ušlechtilé oceli z nejlepší tradiční manufaktury již od roku 1810.

Tyto oduševnělé výrobky zhotovované s láskou ztělesňují hodnotu, která leží zcela mimo rámec úspornosti a užitné hodnoty. Výrobky WILKENS mají ambici stát se klenotem kultivovaného stolování – oproštěným od ryzí funkčnosti. Naše stříbrné a postříbřené příbory se vyrábějí více než 200 let v hanzovním městě Brémy – žádná jiná uznávaná značka příborů se nemůže odvolávat na tak bohaté zkušenosti. A co je každodenní motivací firmy? Pěstovat „fascinaci značkou WILKENS“ a stále znovu inspirovat své zákazníky.

Velká hrdost na nepřekonatelnou tradici je pro firmu současně závazkem k neustálému sledování ambic „perfektního výrobku“.

Tradice

Firma WILKENS & SYNOVÉ, založená v roce 1810 Martinem Heinrichem Wilkensem, je nejstarší tradiční stříbrnickou manufakturou na světě, která se etablovala jako značka. wilkens

Ve více než dvousetleté tradici znamenají výrobky brémské stříbrnické manufaktury dodnes „druh umění“ v kultuře stolování. Okruh zadavatelů, který zahrnoval německé císaře, šejky z Orientu i ruský carský dvůr, svědčí o schopnostech a věhlasu řemeslníků firmy WILKENS.

Dnes jsou příbory WILKENS nebo stolními doplňky vybaveny prvotřídní světové restaurace a hotely, např.:

Vier Jahreszeiten, Hamburg

VAU, Berlin

Sunflower, Luxus Yacht

Jumeirah Beach Hotel Dubai

různá velvyslanectví a vládní budovy

Manufaktura

Jako prémiová značka pro stylový domov nabízí WILKENS svým zákazníkům pouze nejkvalitnější materiály v individuálních designech a prvotřídní řemeslné kvalitě provedení. wilkens

V duchu tradice mistrů domu WILKENS žije současná manufakturní výroba díky uměleckým a řemeslným schopnostem jeho spolupracovníků. Každý výrobek domu WILKENS nabývá na mimořádně hodnotě díky třeba až šedesáti převážně ručním pracovním úkonům.

Základní kámen pro „značku umělců“ WILKENS položili umělci jako Heinrich Vogeler a designéři jako Peter Maly, Prof. Wolf Karnagel nebo O.W.Ungers.

Dnes disponuje firma WILKENS jedinečným sortimentem příborů všech historických epoch a mimořádnou znalostí všech druhů materiálu.

Materiál

Stříbro 925
Elegance bez kompromisů. Ani dnes neztratilo stříbro nic ze své fascinace, mimořádného lesku ani sametově teplého povrchu. Stříbro 925 je vysoce kvalitní a nejušlechtilejší slitinou stříbra, kterou WILKENS používá. Tato slitina je předurčena pro nákladnou výrobu vybraných modelů příborů WILKENS s množstvím detailů.

WILKENS 180g ROYAL
Největší síla postříbření na světě. S postříbřením 180g ROYAL nanese WILKENS na povrch sady příborů o 24 dílech 180 gramů čistého stříbra. Postříbření 180g ROYAL činí z postříbřených příborů WILKENS trvanlivý šperk s nepřekonaným poměrem výkonu k ceně.

Ušlechtilá ocel 18/10
Ušlechtilá ocel 18/10 garantuje čistý a lineární design příborů s vysokými funkčními nároky. Robustnost tohoto materiálu a vysoké nároky na kvalitu výrobků WILKENS se osvědčují při každodenním používání. Designové kolekce WILKENS z ušlechtilé oceli 18/10 odpovídají požadavkům současného životního stylu.

 

 

Zwilling

zwilling

Historie značky

Historie značky ZWILLING (Blíženci) začíná 13. června 1731 (ve znamení Blíženců), kdy solingenský nožíř Peter Henckels nechává zanést do svitku solingenských nožířů jako řemeslnickou značku dnes již světoznámý symbol. ZWILLING se tak stává jednou z nejstarších značek na světě. Současné jméno dal firmě potomek Petera Henckelse, Johann Abraham Henckels.

zwilling vyvoj loga

Výrobky značky ZWILLING J.A. HENCKELS jsou dnes po celém světě synonymem nejvyšší kvality a funkčnosti.

ZWILLING J.A. HENCKELS je moderní firma, k jejíž tradici patří zavádění inovačních technik, které umožňují produkci výrobků té nejvyšší kvality. Hlavní zásada firmy ZWILLING J.A. HENCKELS zní: Spokojenost našich zákazníků je naším úspěchem a zákazníkem je pro nás každý. Naším požadavkem vždy bylo poskytnout zákazníkovi ty nejlepší výrobky.

Zásada firmy ZWILLING, odrážet ducha doby a přesto zůstat nadčasový, platí i pro příbory. Všechny modely příborů garantují stejnou měrou krásu i individualitu, jsou kvalitně zpracovány a vyznačují se dlouhou životností a funkčností. Vše důležité o příborech se dozvíte na následujících stránkách: Proč příbory ZWILLING vynikají svou kvalitou, čím je tento rozdíl v kvalitě dán a jak se projevuje.

zwilling

Nákladný výrobní proces

Než z ušlechtilé oceli vznikne velmi kvalitní a čistě opracovaný příbor s vysokým leskem, je nutné provést zhruba 30 pracovních výkonů. ZWILLING klade při výrobě příborů mimořádný důraz na kvalitu výchozích materiálů a velmi pečlivé zpracování.

Výroba lžic a vidliček

Přehled nejdůležitějších pracovních kroků, které jsou v současné době stále více automatizovány:

 • Z kovových plátů se vystřihnou polotovary.
 • Z polotovarů se válcuje miska.
 • Miska se vyřízne tak, že vznikne vlastní tvar příboru: hroty u vidličky a naběračka/miska u lžíce.
 • Při následném razícím procesu dochází k formování misek.
 • Poté následuje tvarování rukojeti.
 • Hladký, uzavřený povrch vzniká různými pracovními postupy, např. broušením a leštěním.

Výroba příborového nože

Rozlišujeme nože s dutou rukojetí a nože z monobloku.

Nože s dutou rukojetí

Nože s dutou rukojetí se skládají z kovaného ostří a rukojeti sestavené ze dvou vydutých skořepin. Ostří nožů s dutou rukojetí firmy ZWILLING se zhotovují výhradně z tvrzené oceli dle směrnic DIN 4122, která je vhodná i pro mytí v myčce. Výroba nožů s dutou rukojetí je mnohem nákladnější než výroba nožů z monobloku, neboť ostří a rukojeť se zhotovují odděleně a teprve následně se spojují. Přehled nejdůležitějších pracovních kroků:

 • Samostatná výroba ostří a rukojeti.
 • Při tvrzení dochází k optimalizaci vlastností oceli ostří procesy zahřívání, kalení a popouštění.
 • Opracování povrchu broušením, honováním, leštěním.
 • V montovací fázi se spojuje ostří nože a rukojeť speciálním cementem.
 • Před závěrečnou kontrolou se nůž brousí, aby získal patřičnou ostrost.
 • Montování a precizní broušení přechodů mezi ostřím a rukojetí je komplikovaným a drahým pracovním úkonem.

Nože z monobloku

Nože z monobloku jsou zhotoveny z jednoho kusu kovu. Na tyto nože se používá tvrzená ocel. Pro zajištění odolnosti proti korozi a dobrých řezných vlastností je i u nožů z monobloku velmi důležité opracování povrchů a tvrzení.

Znaky kvalitního jídelního příboru

Kvalita příboru závisí zcela nepochybně na použitém materiálu.

Materiál

O kvalitě základního materiálu informují uvedené údaje. ZWILLING používá pro většinu svých příborů nerezovou ocel 18/10 (tj. s 18 % chromu a 10 % niklu).

Síla základního materiálu

Minimální síla pro vidličky a lžíce činí 2,5 mm.

Čisté zpracování

Povrch kvalitních příborů je pečlivě leštěn případně matován a zcela bez pórů. Hrany jsou měkké a bez škrábanců. Mezi hroty vidličky nejsou patrné žádné stopy po řezu, miska lžíce a okraj vidličky jsou bez ostrých hran.

Ostří, které dobře krájí

Ostří nože je tence vybroušené a má čisté vroubkování.

Kvalita

Kvalitní výrobek je na zadní straně dílu příboru označen pečetí s názvem firmy. Vysokou kvalitu zaručuje dobrý výchozí materiál a pečlivé zpracování.

Péče a ukládání

Příbory ZWILLING je možné umývat v myčce. Abyste se ze svých příborů mohli dlouho těšit, měli byste dbát několika rad.

Čištění

Našpiněné díly příborů doporučujeme umýt ihned po použití, aby na materiálu nemohly ulpět zbytky jídla. To platí zejména pro všechny díly, které jsou vyrobeny z chromové oceli, tj. pro nože s dutou rukojetí a nože z monobloku. Šmouhy na příborech z nerezové oceli lze snadno setřít.

Čištění v myčce na nádobí

Nože, vidličky a lžíce vložte do koše na příbory rukojetí dolů. Jednotlivé díly příborů netřiďte. Mytí je efektivnější, jsou-li příbory v koši rozmístěny volně a pokud možno se vzájemně nedotýkají. Bezpodmínečně dodržujte dávkování čisticích prostředků a dalších přípravků uvedené v návodu k použití myčky. Zhruba 10 až 20 minut po skončení mycího programu byste měli příbory z myčky vyjmout.

Ošetřující prostředky

Ojediněle se mohou objevit skvrny, rez a usazeniny, které můžete odstranit tekutým ošetřujícím prostředkem na kov.

Ukládání

Příborové díly je nejlepší ukládat jednotlivě do odpovídajících přihrádek v zásuvce. Pokud díly ukládáte do umělohmotného koše na příbory, může časem dojít vlivem neustálého otírání k vizuálnímu poškození, které ovšem nemá žádný vliv na používání příboru.

 
nerezovepribory © www.nerezovepribory.cz - NerezovéPříbory.cz | E-shop by 1K Design! Obchodní podmínky Kontakt facebook nerezove pribory